Home / Nákupy / Jak nejlépe na odstraňování zákalu v bazénu

Jak nejlépe na odstraňování zákalu v bazénu

Asi všichni budeme souhlasit, že udržet vodu v bazénu čistou po celou sezónu je nadlidský výkon. Bez ohledu na to, jaká zařízení a chemikálie používáte, stejně se vám po čase voda zakalí. A je jasné, že koupat se v něčem takovém není rozhodně příjemné. Proto také mnoho lidí hledá nejlepší způsob odstraňování zákalu chlorito.cz. To je však těží úkol, než by se mohlo zdát.

V první řadě je totiž nutné zjistit, v čem je vlastně příčina. Proč se nám voda zakalila? Důvodů může být hned několik – přemnožení mikroorganismů, špatné pH vody, příliš mnoho škodlivých látek, a mnohé další. Proto je dobré ještě předtím, než začnete cokoliv dělat, vodu otestovat jedním z těch testerů, které se prodávají prakticky v každém obchodě. To by vám mělo dát odpověď, kde zhruba leží problém.

dítě v bazénu

Dále můžete jako nouzové řešení použít jeden z projasňovacích přípravků. Ty koupíte nejen ve specializovaných obchodech, ale v koupací sezóně se často objevují i na pultech supermarketu. Mějte však na paměti, že ačkoliv tyto mohou mít krátkodobě dobrý účinek, řeší pouze symptom, nikoliv problém.

Právě na ten bychom se měli zaměřit především. Podle toho, co jsme při testování zjistili, musíme naordinovat „léčbu“. Je tam nedostatek chloru? Pak jej doplníme. Špatné pH? Použijeme přípravek na jeho snížení či zvýšení. Zkrátka záleží na tom, co konkrétně potřebujeme napravit.

bazén s čistou vodou

Teprve poté, co se hodnoty vrátí na správnou míru, je vhodné použít některý z projasňovačů. Tak si zajistíme, že efekt bude trvat podstatně delší dobu. Vyplatí se však vodu pravidelně testovat, zvláště pak onen parametr, který předtím zakalení způsobil. Tak můžeme problém podchytit hned v začátku a zasáhnout dřív, než negativně ovlivní kvalitu vody.

Jistě, je to poměrně dost práce. Avšak je potřeba přiznat, že prevence je v tomto případě mnohem levnější než léčba. V extrémních případech by vám totiž nezbylo, než bazén vypustit a opět jej napustit. A to při dnešních cenách vody není něco, po čem by kdokoliv z nás toužil.

About Author: