Home / Nákupy / Pořízení tepelného čerpadla

Pořízení tepelného čerpadla


Zateplení

Zjednodušeně řešeno můžeme říci, že tepelné čerpadlo funguje na opačném principu chlazení, protože odebírá teplo z okolí a přivádí ho do výměníku, který předá teplo kapaliny čerpadla do vody v našich radiátorech a my se tak nebudeme v zimě muset klepat zimou. Nic z toho by však nefungovalo bez kompresoru, který látku žene v systému a pomáhá jejímu ohřívání. Potíž je v tom, že takový kompresor při systému, který čerpá teplo z venkovního vzduchu se při nízkých teplotách dost nadře a spotřebovává dost elektřiny.

zateplení fasády

Můžeme mu dost ulevit tím, že dobře zateplíte nemovitost, takže tepelné ztráty se sníží a s tím i požadovaný výkon vytápění. Nejprve si můžete pozvat odborníka s termokamerou, protože ten spolehlivě najde, kde uniká nejvíce tepla a Vy se můžete zaměřit na zateplení těchto částí. Fasáda já základ, ale vzhledem k tomu, že teplo stoupá vzhůru, tak musíme dobře zateplit i střechu.

Nákup

Před samotným nákupem je dobré mít spočítáno, kolik Vás konkrétně bude stát provoz, abyste zjistili, zda se Vám takový nákup skutečně vyplatí. Hraje se tu o návratnost, přičemž ta může být třeba mezi 6 až 10 lety, což se při srovnání s jeho životností vyplatí. V každém případě musíme počítat s vyššími pořizovacími náklady, než je tomu u jiných druhů vytápění.

zateplení

Samozřejmě záleží na konkrétním systému. Který se Vám vyplatí konkrétně můžete zkonzultovat s tepelnými čerpadly Plzeň, protože ti mají s jejich pořizování a montáží bohaté zkušenosti, takže se společně dopracujete k řešení, který bude šetřit peníze. Kromě těchto čerpadel se zabývají také fotovoltaikou, takže můžeme mít systém, ve kterém budou propojeny obě technologie. Při výrobě elektřiny pro kompresor ze sluníčka může být úspora ještě vyšší. Samozřejmě nyní už se bavíme o řádně investici, takže by to mělo být do domu, ve kterém hodláme nadále dlouhodobě bydlet.

About Author: