Home / Nákupy / Balte lépe

Balte lépe


O ekologii poslední dva roky slyšel určitě každý. Toto téma rezonuje celou společností, a každý kdo se o ekologii zajímá alespoň v osobním životě, hledá způsoby, jak žít ještě ohleduplněji k přírodě. Každý ví, že planetu a životní prostředí další nemáme, a proto se musíme chovat k naší Zemi tak, aby nám sloužila další roky tak jako doteď. To je ale složité, protože část světa ekologii zcela zanedbává. Zde platí že je dobré začít u sebe. I malé krůčky jednotlivců jsou velkým krokem vpřed. Pokud přemýšlíte jak se chovat šetrněji k přírodě, možná vás zatím nenapadlo, že například při balení zásilek můžete zužívat již použité materiály, a také objednávat recyklované a nebo recyklovatelné.

balení zásilky

Použité jsou dobré
Už nějakou dobu se naše společnost snaží přejít z obrovského konzumu k tomu, jak se chovaly generace před námi. I vy si jistě pamatujete svoje rodiče a prarodiče, jak schraňovali doma různé věci, protože se přece ještě budou hodit. Nebojte se, nebudete muset mít z domácnosti sklad všeho možného, ale schovávat bublinkové folie i krabice byste si mohli. Dají se pak použít znovu, stejně jako ekologické výplně do krabic. Pokud sem tam prodáte něco třeba po dětech nebo měníte dekorace v domácnosti a to co nepotřebujete prodáváte dál, budete rádi, když budete mít do čeho balíčky zabalit.

balíček krabice

Ekologické balení zásilek se snaží realizovat i mnohé e-shopy. Balíčky balí do již použitých krabic, místo bublinkové folie používají kartonové výplně a snaží se minimalizovat množství obalů, ve kterém zboží posílají. Když si spočítáte, kolik balíčků každý e-shop týdně odešle, vyjde vám obrovské množství odpadu, které se často použije jen jednou. Je škoda nepomoct přírodě i takto, a nepoužívat recyklované materiály, které se mohou používat dál a dál. Vyměňte jednorázové obaly za ty, které již sloužily jako něco jiného, a které budou sloužit dál a dál.

About Author: