Home / Dům a zahrada / Postavit dům je dnes drahé

Postavit dům je dnes drahé


Velké zdražování stavebního materiálu u nás začalo během covidové pandemie, kdy se zastavila výroba v téměř všech odvětvích. To znamenalo nejen pokles výroby, ale také poptávky, protože lidé nechtěli v nejisté době utrácet peníze. Jakmile došlo k rozvolnění opatření, poptávka vyletěla enormně nahoru a to znamenalo, že ceny začaly růst o stovky procent. Položky které stály pár korun najednou stály stovky a tisíce korun. Mnoho lidí se dostalo do problémů, protože hypotéky, které měli sjednané, jim najednou na stavbu nestačily a tak museli domy rozprodat.

dům bungalov

Dnes, o pár let později, je situace zase jiná, a stavbě domu celkem přeje. I když jsou ceny vysoké, díky hypotékám lidé zase staví. Jestli se rozhodujete zda si dům postavit svépomocí a nebo zvažujete spíše dům na klíč, nejspíš vás zajímají klady a zápory obou možností.

Stavba svépomocí
Hlavním důvodem, proč se lidé snaží stavět domy svépomocí, je především cena. Jsou si jistí, že si postaví dům sami od základů až po střechu, a že díky tomu ušetří spoustu peněz, protože nebudou muset platit řemeslníky a ušetřené peníze budou moct použít jinde. Jenže pokud nemáte vzdělání v oboru a nebo zkušenosti, může se vám stavba naopak prodražit. V případě že něco pokazíte, budete muset sehnat někoho, kdo vám nepovedené věci opraví, což nebude levné.
Dalším problémem je, že budete muset na stavbě trávit všechen volný čas, aby se stavba někam posunula.

stavba domu

U stavby na klíč je to jednodušší
Základem je vybrat si dobrou firmu, která splní co slibuje. Vždycky si projděte recenze od klientů, kteří s firmou spolupracovali. Jedině tak zjistíte zda jste si vybrali správně. Nechat si postavit domek na klíč je ideální, protože si koupíte pozemek, vyberete projekt a může se začít. My vám navíc můžeme získat i stavební povolení, což všechny firmy rozhodně nenabízí.

About Author: