Home / Firmy / S revizí elektro předejdete nejnebezpečnějším situacím v domě

S revizí elektro předejdete nejnebezpečnějším situacím v domě


Když si lidé pořídí rodinný dům, například se jim podaří prodat některé nemovitosti a nastěhovat se do dvougeneračního objektu, mohou se kromě praktických záležitostí ohledně bydlení, rozmístění nábytku a bytových dekorací zajímat i o technické řešení a zabezpečení. Být opatrný je zvláště v dnešní pohnuté době velmi důležité, a opatrnosti není nikdy nazbyt jak v zaměstnání a při pobytu v přírodě, tak i doma.

prodlužovací šňůra

Vyplatí se vyčlenit si několik hodin času, posadit se třeba s bylinkovým čajem ke stolu, vzít do ruky propisku a poznámkový blok a zapisovat si všechna úskalí, která mohou ohrozit zdraví a život všech spolubydlících. Zaměříte se například na statiku domu, na stav krovů a střešní krytiny a na kvalitu vodovodních rozvodů a odpadů, pozvete si domů odborníky – statiky, instalatéry, pokrývače, zedníky, projektanty a tito lidé se pak vyjádří k aktuální situaci. Jestliže jste důslední a pečliví, můžete tímto způsobem vytvořit z dvougeneračního (a jakéhokoli jiného) domu bezpečné zázemí pro děti, dospělé osoby i seniory.

elektrická zásuvka

Na jedno byste však neměli zapomenout – na prověření elektroinstalace, svítidel, elektrického nářadí a domácích spotřebičů a také hromosvodu. Toto je možná nejdůležitější krok ze všech, protože ačkoli elektrická energie v domě není cítit, slyšet ani vidět, může vás spolehlivě usmrtit a založit ohnisko smrtícího požáru.

Nepodceňujte pravidelné revize elektro v Praze, mají význam i ve zdánlivě zanedbatelných situacích a v době, kdy máte provedenu rekonstrukci rozvodů ze starých hliníkových vodičů do nových měděných. Revizní elektrikář tu může odhalit i zdánlivě neškodné drobnosti, které mohou vést k mimořádně závadným událostem, například poškozené objímky žárovek a kryty svítidel, naříznuté či propálené přívodní šňůry, poškozené izolace a překroucené prodlužovací kabely atd.

About Author: