Home / Peníze / S hypotékou opatrně

S hypotékou opatrně


Je to už opravdu hodně dlouho, kdy jsem svému partnerovi řekla, že už bych nechtěla vůbec bydlet v drahém nájmu anebo také u jeho rodičů. My jsme totiž tři roky našeho vztahu ze začátku bydleli u jeho rodičů, jeho rodiče tam měli dvě místnosti navíc. Sice to nebyl opravdu veliký dům, jak se třeba mnoho lidí myslelo, že nás tam bydlelo hodně. Akorát mělo to spíše hodně místností. Mělo to sedm místností a dvě místnosti byly právě volné, takže jsme tam mohli být. A v jedné místnosti jsme měli vlastně ložnici ve druhé místnost jsme přijímali potom naše kamarády anebo návštěvy a tak podobně.

Hypotéku si berte vždy s rozmyslem.

Potom, kdy už jsme bydleli rok a půl v nájmu, tak později jsem si řekla, že by opravdu bylo skvělé, kdybychom se vzali hypotéku. Partner chvíli uvažoval, ale řekl mi, že by se mu to nelíbilo, protože se nechce vůbec zadlužovat. Já sice chápu, že zadlužit se na několik milionů korun je opravdu hodně vážné a také je to veliký závazek, ale na druhou stranu, kdo by odolal vlastnit nemovitost? Já sama jsem si řekla, že bych v budoucnu opravdu chtěla vlastnit nějakou nemovitost, proto jsem partnerovi také nabídla, abychom si třeba vyzkoušeli americkou hypotéku.

Bez peněz bydlet bohužel nejde.

Partner nevěděl, co to je a vůbec netušil, jak to může být náročné, proto jsem partnerovi ukázala jedny webové stránky, kde si na kalkulačce může spočítat americkou hypotéku. Je to docela jednoduché. Na kalkulačce americké hypotéky spočítáte americkou hypotéku opravdu snadno a pokud tomu nerozumíte, tak si klidně zajděte do banky, kde vám vždycky se vším poradí a odpoví vám na vaše otázky, které se týkají vaší hypotéky. Opravdu se nestyďte. Mnoho lidí se stydí zeptat také na otázky, které je zajímají. Jenomže tohle je špatně, pokud se to týká financí a také hlavně hypotéky, tak opravdu se ptejte, co potřebujete vědět. Abyste toho potom nelitovali.

About Author: