Home / Peníze / Chatička na prodej

Chatička na prodej


Takže si to celé ještě jednou fiktivní muž obhlídne, a z cedule na prodej si opíše telefon. Doma se usadí a zavolá. Když majitel sdělí sumu, kterou za to chce, pokusí se o muže infarkt. Manželka běhá s mokrým hadrem kolem a on si stěžuje.

„Máňo, on chce za tu králíkárnu tolik jako za zámek ve Francii.“

„Za tu kůču?“ nevěří žena. Oba přitom vědí, že ta cena http://www.cmelak.cz/clanky/128-do-prirody-opet-dorazi-pomahat-studenti-z-celeho-sveta je v podstatě normální, že levněji by něco tak hezkého nesehnali, ale přece jen. Nadávat se musí. Takže se začne smlouvat, ale ani tolik peněz nedají manželé dohromady. Muž se rozhodne sehnat peníze jinak a manželka jej zrazuje. Nechce, aby její muž opět skončil v kriminále. Ale on také nechce, míní sehnat peníze poctivě, což mu zase není uvěřeno, neb „není blba který by ti tolik půjčil“, hovoří manželka.

Muž si nedal říci, běhal týden všude možně, ale vrátil se bez peněz. Nadává a kleje, ale nic to nepomáhá.

peněženka

„Zajdu, mámo, zítra do banky a bude klid. Připrav něco na peníze, třeba ten pytel od brambor, já to v něm přinesu.“ A tak milý muž dorazí do banky, kde po něm chtějí tolik potvrzení, že mu jde z toho hlava kolem. To bude shánět týden. A to prý ještě nahlédnou do registru, kde má muž starý záznam. To bude všechno trvat. Jenže to už bude chatička dávno prodaná.

bankovky

Muž venku vztekle trhá pytel na cucky, jako kdyby on za to všechno mohl. Při tomto úkonu jej vidí kamarád a jde se otázat co se děje, Je rád, že nedostane facku, ale hned je klid. A kamarád radí kamarádovi, jak sehnat peníze ihned a bez nějakých podivných potvrzení a nahlížení někam. Kamarád vypráví o firmě a o tom, co je to nebankovní hypotéka bez registru. Sám si prý to vyřídil u této firmy za jeden jediný den. Muž nevěří, ale zkusí to.

Neuvěřitelné se stalo skutečností a muž tomu stále nemůže uvěřit, ačkoli již dávno částku, kterou chtěl půjčit na účtu má. A dostal ji hnedlinko, jakmile souhlasil a podepsal smlouvu. Chatička bude jeho

About Author: