Home / Peníze / Kde shánějí podnikatelé půjčky?

Kde shánějí podnikatelé půjčky?


Ani podnikatelům se nevyhýbá smůla. A tak i tito někdy zabřednou například do finančních problémů. Potřebují investovat do chodu svých firem, jenže jejich příjmy jsou tak žalostné, že si to zkrátka nemohou dovolit, že to nezvládají. A když nastane podobná situace, je jenom na nich, seženou-li někde další finanční prostředky nebo s podnikáním skončí, protože ho nezvládnou udržet nad vodou.

Podnikatelé ale pochopitelně nechtějí vzdávat svůj byznys bez boje. A když se jim tedy nedaří si po určitou dobu dost peněz vydělat, musí na to jít jinak. A tak si zpravidla berou půjčky.

dánské mince

Jenže u podnikatelů je to vlastně docela podobné jako u spotřebitelů. Chtějí-li si půjčit, musí hlavně doložit, že mají podmínky, díky kterým budou schopni půjčku splatit. A musí o této schopnosti přesvědčit ty, kdo by jim podle jejich záměrů měli půjčku poskytnout. Protože když nepřesvědčí, nedostanou nic. Žádná banka nebude riskovat tím, že půjčí někomu definitivně nesolventnímu.

Jenže podnikatelé v krizi těžko prokážou, že zvládnou splácení. Když nemají příjmy dost velké na to, aby udrželi svůj podnik v normálním chodu, těžko prokážou, že budou schopni splácet půjčku. Zejména když jim navíc škodí na pověsti nějaké ty záznamy v registrech dlužníků.

počítání peněz

A když podnikatelům nepostradatelné peníze nepůjčí banky? Pak se to zkrátka musí zkusit i u nebankovní společnosti. Protože například taková americká hypotéka bez registru dává velkou naději, že i ti nejzoufalejší podnikatelé potřebnou půjčku seženou. Jakmile se tu totiž žadatel zaručí zástavou nemovitosti, není důvod k zamítnutí jeho žádosti. Půjčka se splatí buď tak, jak je dohodnuto, nebo onou nemovitostí, a tak není důvod s ní otálet. A podnikatelé tak třeba právě takovou hypotékou zachrání své podnikání, které se jen dočasně dostalo do problémů, ale jinak má slušnou perspektivu.

About Author: