Home / Firmy / Jak přestěhovat problematické předměty

Jak přestěhovat problematické předměty


Stěhování někomu nahání hrůzu a mráz po zádech, někdo se touto činností úspěšně živí. Velice záleží na jeho rozsahu a podmínkách, ale ne vždy se jedná o standardní záležitost, kdy popadnete pár kartonových krabic, chladničku, pračku a rozebraný nábytek, zaplníte těmito předměty během dvou hodin vozidlo a celý cyklus se opakuje na novém působišti. Levné stěhování v Praze Odnes to může probíhat zcela nestandardně, a někdy to začíná docela nenápadně.

stěhování soustruhu

Neprojdete dveřmi – máte-li podezření, že některé předměty v bytě nebo v domě neprojdou futry dveří, kontaktujte stěhovací firmu, která může provést spouštění břemen oknem či skrze balkon a lodžii. Může se to týkat například velkého akvária, které bylo lepené v interiéru bývalým majitelem, a jehož rozměry překračují šíři futer dveří. Problematické je to třeba i s dlouhými koberci, které se nesmí při přenášení lámat, a musí se vynášet rovně po celé délce.

stěhování klavíru

Trezor a klavír – hmotnost klavíru mnohdy přesahuje půl tuny, a u trezoru to bývá ještě horší. Přenášení těchto břemen vyžaduje speciální techniku a postup a amatéři by se vůbec neměli o přestěhování těchto předmětů pokoušet. Je tu příliš mnoho rizik těžkých zranění osob a poškození či úplného zničení hmotného majetku.

Rostliny ze zimní zahrady – velice náročnou zakázkou jsou pro stěhováky i vysoké, vzrostlé rostliny. Tu a tam se stává, že je zapotřebí přemístit například v rámci botanické zahrady nebo z jedné zahrady do druhé vysokou palmu o hmotnosti stovek kilogramů, která se nesmí polámat, a musí se stěhovat pouze za vhodných povětrnostních podmínek.

Stroje a mechanismy – i toto profesionální stěhováci řeší. Kupříkladu je můžete požádat přestěhovat vaši soukromou zámečnickou dílnu, která čítá tabulové nůžky na plech, ohýbačky plechu, soustruh, frézku, stojanovou vrtačku, zámečnický ponk a svařovací box s tlakovými lahvemi. Toto je opět práce pro specialisty a amatéři by od toho měli dát rezolutně ruce pryč.

About Author: