Home / Firmy / Nové nebo ojeté auto?

Nové nebo ojeté auto?


Pokud se chystáte koupit auto, jedno z rozhodnutí, které na vás čeká je to, zda koupíte auto ojeté, nebo zcela nové. Obojí rozhodnutí má své pro i proti, která musíte před koupí vozu pečlivě zvážit.

Jaké jsou výhody koupě úplně nového auta?

Auto si přizpůsobíte

Chcete černé auto, bílé auto? Jaké funkce navíc by mělo auto obsahovat? Mělo by mít klimatizaci? Mělo by mít automat nebo ruční řazení? Při koupi zcela nového auta si každé auto můžete přizpůsobit podle sebe. Tím, že kupujete úplně nové auto, máte neomezené možnosti v rámci nabízených modelů.

Nejnovější technologie

Nová auta obsahují povětšinou ty nejnovější technologie a samozřejmě také bezpečnostní prvky. Dnes už jsou naprostou samozřejmostí parkovací senzory, parkovací asistent, nebo třeba propojení vašeho auta s mobilní aplikací, což vám umožní sledovat vaše auto pro případ krádeže.

auto

Menší riziko závad

U nového auta je daleko menší pravděpodobnost, že se u něj projeví závada. V případě ojetých aut hrozí skryté závady, které vám mohou citelně zasáhnout peněženku, ale u nových aut je obvykle několik prvních let využívání stav takový, že do něj nejsou nutné žádné investice. Kromě toho, prvních pár let máte na auto záruku.

auto

Leasing

Není nic neobvyklého, že si auto potřebujete vzít na leasing, nebo si na něj berete půjčku. Leasing je pro spoustu lidí snadnější získat, nicméně na některá ojetá auta leasingové společnosti neposkytují peníze. Nové auto na leasing je mnohem snadnější získat, pokud máte samozřejmě dostatečný příjem.

Nemusíte si ověřovat historii vozu

Jelikož bude vaše auto zbrusu nové, nepotřebujete si kontrolovat věci jako záznamy o údržbě, pravidelné servisování nebo si ověřovat pravdivost najetých kilometrů na tachometru. U ojetého auta je risk, přeskočit tyto kroky, u nového vám s tímto vším odpadají veškeré starosti.

About Author: