Home / Nákupy / Podlehněte kouzlu čajů

Podlehněte kouzlu čajů


Řekněte mi, co Vás nejvíce zaujme na šálku čaje? Pojďme si to projít pěkně postupně.

Vůně – horké aroma, které sálá ze šálku, je prvním bodem, kterého si všimneme. Velice často je také tím nejdůležitějším bodem pro rozhodnutí, zda se do čaje s chutí pustíme, či nikoli. No řekněte, jak se Vám pije čaj, který Vás láká již svou vůní? Určitě se těšíte, až ho ochutnáte. Schválně jestli chutná tak dobře, jako voní. Naopak, když ucítíte aroma, které Vás vůbec neoslovilo, přirozeně se sníží radost ochutnat samotný.

Bylinný čaj

Barva – je důležitá a o čaji může mnoho prozradit. Hodně ale také záleží, co je v čaji obsaženo. Některé sypané směsi budou po vnoření do horké vody barvit drink do ruda, jiná směs bude barevně jemnější.

Kvalita a chuť – věřte nebo ne, u čajů je kvalita více než důležitá. Je to takový klíč ke spokojenosti v této oblasti. Kvalitní čaje se mohou pyšnit skvělým aroma, kvalitní chutí, ve které je cítit pestrost, výraznost a jemnost zároveň, přesně tak, jak je to vhodné pro lahodnou chuť. Sypané čaje mají něco do sebe. Já osobně jiné nepoužívám.

Nalévání čaje

Dáváte přednost ovocným, černým nebo bylinným čajům? U spousty lidí vedou ovocné čaje. Proč? Kvůli jejich lahodné chuti, která když se spojí například s medem, může to pro mnohé z nás být neodolatelné potěšení. V mé rodině se dává přednost čajům z bylin. Konkrétně z listů bylinek. Je tolik druhů a dobře přispívají našemu fyzickému i duševnímu zdraví. Kopřiva, Šalvěj nebo třeba Máta? Každá bylinka má svůj účel, každá blahodárně působí na něco jiného. Záleží na každém z nás, co zrovna potřebuje. Problémy se žaludkem, ledvinami nebo duševní nepohodou? Stačí správně zvolit druh a věřit účinkům přírody. Tak neváhejte a vyberte si ten svůj, přesně na míru! Věřím, že budete nadšeni nejen z účinků, ale i z toho, jak krásně provoní Váš dům či byt.

About Author: