Home / Nákupy / Není nad šálek dobré kávy

Není nad šálek dobré kávy

Jste gurmánem v pití kávy? Hned jak ráno vstanete, toužíte po tom, aby vás zašimraly do nosu ty krásné vůně, které se linou po jejím uvaření? Vsaďte na kvalitní zrnka, opravdu bude hned znát, že pijete kvalitní nápoj. Užijte si dokonalý požitek, když si jí dáváte každý den a třeba hned několikrát, určitě si zasloužíte investovat do vyšší kvality.

kava

Jistě si vzpomenete na telenovely, které běžely na obrazovkách televizorů třeba před dvaceti lety a často pocházely tyto telenovely ze států Jižní Ameriky a v nejedné bylo právě pití kávy na denním pořádku, někdy se dokonce objevovaly přímo práce na plantážích. Tím chceme říct, že opravdu pěstování této plodiny má pro tyto oblasti neobvyklý význam, a především dlouholetou tradici, takže odsud skutečně pocházejí ty nekvalitnější zrnka, která můžete na trhu vůbec sehnat. Jejich doménou je především Brazílie a Kolumbie. Nasypte do vašeho kávovaru nebo mlýnku a následně frenchpressu ty nejlahodnější zrnka vypěstované a čerstvě upražené s tou největší láskou. Můžete si také vybrat mezi arabikou a robustou, což jsou dva základní druhy káv.

hrnek

Samozřejmě světově převládá arabika, která právě pochází a pěstuje se v Jižní Americe, ale také v Africe a Nové Guineji. Robusta zejména na africkém kontinentu a v Indonésii. Mnoho lidí si vybírá spíše druh arabika, protože její chuť je výběrovější a kvalitnější a hodí se právě spíše na mletí doma, robusta je běžnější zase pro instantní použití. Kvalitní a luxusní káva https:/thecoffee.cz/. Tady si totiž vyberete, co byste chtěli ochutnat, a ještě dostanete skvělé tipy na to, jak a co vybírat, aby to odpovídalo vašim chuťovým buňkám a jejich nastavení. Pití tohoto nápoje může být návykové, stane se třeba vašim denním chlebem, ale obsahuje i spoustu prospěšných látek a antioxidantů, povzbuzuje díky kofeinu, může být i prevencí proti některým chorobám.

About Author: