Home / Firmy / České Budějovice vás nepřitáhnou jen na Masné krámy a džbánek s Budvarem

České Budějovice vás nepřitáhnou jen na Masné krámy a džbánek s Budvarem

Někteří lidé se při plánování dovolené v tuzemsku řídí různými průvodci, o jejichž kvalitách bychom mohli polemizovat. Mnozí z nich preferují pouze to, z čeho mají osobní profit, anebo vyzdvihují nepříliš ideální záležitosti, spojené s negativní minulostí či nezdravými jevy. Toto může být i případ Českých Budějovic, které jsou u nás i ve světě proslavené zejména pivem Budvar a restaurací Masné krámy.

České Budějovice

Každý rozumný lékař a zastánce zdravé výživy vám potvrdí, že pivo a maso bychom měli do jídelníčku zařazovat velmi střídmě až výjimečně, a že bychom si měli více pochutnávat na oříšcích, luštěninách, celozrnném pečivu, ovoci a zelenině. Těchto dobrot tu ovšem nakoupíte dostatek, jsou tu dostupné v síti prodejen zdravé výživy a dokonce i ve velkých obchodních řetězcích. Levné ubytování České Budějovice, to ovšem nejsou jen prodejny s potravinami a restaurace, kavárny, čajovny či cukrárny, co by vás tu mohlo především zajímat, je překrásná příroda.

zámecká věž Český Krumlov

Českobudějovicko patří mezi nejkrásnější regiony naší země a na své si tu přijdou cyklisté, pěší turisté či vodáci. Tipů na výlety po okolí je mnoho, tak bychom se tu mohli zmínit alespoň okrajově o některých z nich. Určitě si nenechte ujít jízdu na kole či in-line bruslích z městského centra k zámku v Hluboké nad Vltavou. Další den byste mohli zavítat na Kleť – nejvyšší vrchol Blanského lesa. Výhodné je zaparkovat auto pod dolní stanicí sedačkové lanovky nad Krásetínem a vyvézt se nahoru až přímo k rozhledně.

Překrásné rozhledy do krajiny si užijete i v Třísově, poblíž Keltského oppida, v části obce Nad Vsí. Nedaleko odtud se nachází zajímavá zřícenina hradu Dívčí Kámen, který je také na vodácké trase splouvání Vltavy z Vyššího Brodu přes Rožmberk nad Vltavou a Český Krumlov. A pokud vám vyhovují cyklistické terény spíše rovinaté, vydejte se do Třeboně a do jeho okolí Třeboňské pánve, tam je krásně v každé roční době.

About Author: