Home / Nákupy / Proč dát přednost čepovému schodišti

Proč dát přednost čepovému schodišti

Víte, jak vypadají schodiště čepová kmdesign.cz? Jaký je rozdíl mezi nimi a například klasickými schody v panelovém domě? Pojďme si na tuto technologii posvítit a zaměřit se na její významné, strategické body:

Čepy ve zdi – název čepového schodiště je zřejmě odvozen od čepů, které jsou zapuštěné v každé samostatné schodnici, přičemž každý čep je pevně ukotven ve zdivu, případně v jiném materiálu kolmé stěny obytného prostoru. Jistě je vám jasné, že čepy musí být zhotoveny tak, aby se při zátěži neprohýbaly nebo nepraskaly. Na samotných čepech spočívá veškerá váha pohybujících se osob, případně stěhujících nějaká břemena.

schodiště v domě

Schodnice vyrůstají ze zdi – toto je jeden ze zásadních důvodů, proč si lidé čepová schodiště pořizují. Vypadají totiž nesmírně elegantně a rozhodně zajímavě. Upoutají pozornost na první pohled, ačkoli se mohou snažit působit spíše méně nápadně. Neobvyklých tvarů a provedení schodišť si lidé obvykle všímají mnohem víc, než obyčejných schodů, jaké známe z bytových domů, z úřadů či škol.

boty na schodech

Nenechte schodiště zazdít nevhodným zábradlím – krása tohoto typu schodiště vynikne zejména v kombinaci s vhodným zábradlím. Esteticky přijatelné řešení je například tenká dřevěná tyč ze stejného materiálu, jako schodnice, umístěná na stěně, zatímco na protilehlé straně, která zasahuje do volného prostoru, se hodí spíše tvrzené sklo. Skleněné zábradlí tu toto svérázné řešení skvěle podtrhne. Některá čepová schodiště mohou být i lomená či spirálová, mohou zčásti obtáčet svislý pilíř a v jejich dolní části nemusí být zábradlí vůbec žádné, což dá ještě více vyniknout osobitosti tohoto řešení.

A co říci na závěr? Ať máte doma schodiště jakékoli, využívejte jeho předností ke svému prospěchu. Je to totiž jedna z nejúčinnějších pomůcek pro zdravý životní styl. Kdo chodí často a pravidelně po schodech, preventivně působí proti oslabení lymfatického a imunitního systémů, zlepšuje náladu, podporuje tvorbu svalové hmoty dolních končetin a při chůzi naboso se postará o prevenci proti plochým nohám.

About Author: