Home / Firmy / Čeká nás demolice chaty

Čeká nás demolice chaty


Zdědili jste po prarodičích chatu, ale ta se nachází v takovém technickém stavu, že je zapotřebí ji zbourat a vystavět na jejím místě novou? Bohužel se takovéto situace stávají, a tak je zapotřebí popadnout kladivo a začít s demolicí. Ono to ale s tím kladivem není tak jednoduché, protože se při demolici objektů vyskytují některé nepříjemné situace. Demolice chaty cena je sice položka, která vám může připadat zbytečná, protože to zvládnete sami, ale záhy se přesvědčíte, že tomu tak nemusí být.

Chatrná konstrukce krovů – zcela logicky se s bouráním objektů začíná od střechy, komína a krovů, a postupuje se odshora dolů. Výjimkou je samozřejmě odstřel, ale ten se netýká rekreačních chat. Chaty s dřevěnou konstrukcí však mohou být natolik chatrné, že stačí malá chyba, a zůstanete zavaleni pod hromadou trámů, které vám mohou i zlomit vaz. Amatéři se tu mohou dopustit řady omylů, které se jim mohou stát osudné.

starý dům

Pády z výšky – bourání stavby, to není jako kleknout si na podlahu a vybourat z ní postupně starou dlažbu, při demolicích domů se pohybujete i ve výškách a spadnout ze střechy nebo ze zdi či ze schodiště se vám může stát osudným. Profesionálové ví, jak postupovat, a znají metody, s nimiž si počínají bezpečně. Může to být zdánlivě snadná práce, ale i při té je nutné přemýšlet a také být střízlivý a nepít alkohol.

demolice objektu

Prach – při bourání domů je všude spousta prachu, musíte pracovat s respirátory, což oslabuje imunitní systém a ztěžuje dýchání včetně vdechování vydýchaného oxidu uhličitého. Práce s respirátorem proti prachu je také povolena jen krátkou dobu, právě z těchto důvodů.

Kondice – kdo není zvyklý na tvrdou fyzickou dřinu, může to odskákat nejen úrazem, ale i oslabenou imunitou a onemocněním. A demolice chaty, to je akce velkého rozsahu, která vás zaměstná na několik dnů, a může vás pak dostat do dlouhodobé pracovní neschopnosti.

About Author: