Home / Žena / Nezapomeňte na dovolenou přibalit sluneční brýle i s pouzdrem

Nezapomeňte na dovolenou přibalit sluneční brýle i s pouzdrem

Brýle a pouzdro na brýle dámské k sobě patří podobně, jako sklenice a voda. Jedno bez druhého se neobejde a snadno se o tom přesvědčíte v okamžiku, kdy vám jedno z toho schází. Brýle musíte někam bezpečně uložit a nelze je pohazovat jen tak po stole nebo je mít zastrčené v kapse či v zavazadle, brzy byste poškodili skla či obroučky a výrobek znehodnotili. Brýle patří k nejkřehčím předmětům osobní potřeby, a nemůžete s nimi zacházet jako s nerezovým příborem.

brýle s pouzdrem

Dioptrické brýle s námi putují do školy, do zaměstnání i na dovolenou, ovšem my bychom se rádi zaměřili i na ty nedioptrické, proti slunečnímu záření. Moderní výrobky tohoto typu již obsahují UV filtr, který chrání rozšířené zornice před průnikem nebezpečného záření, a zároveň tlumí pohled do příliš ostrého denního světla, což je nepříjemné hlavně při pohledu na světlé barvy či dokonce bílé předměty. Vhodným pomocníkem na cestách jsou také brýle polarizační, s nimiž odrušíme nepříjemné odlesky světla po dešti, kdy na ně dopadají sluneční paprsky. A konečně svůj význam mají i brýle proti modrému světlu, s nimiž dopřejeme zraku hlubší a účinnější regeneraci.

brýle na čtení

Pouzdra na brýle se mohou stát i vhodným dárkem pro vaše blízké, spolu s některými typy brýlí, které se rozhodnete darovat k narozeninám či pod vánoční stromek, a mohou se stát vhodným oděvním doplňkem, podobně jako například pouzdra na tužky či výtvarné potřeby. Designová řešení pouzder jsou velice rozmanitá a připomínají různé životní styly, některá se proto více hodí pro křehkou dívku, co se zabývá pěstováním květin, a jiná ocení například kutil či řemeslník, co se zabývá technickými obory.

Ať už dáte přednost jakémukoli řešení brýlí a pouzder, mějte pro tyto předměty své vyhrazené místo, abyste je neustále nehledali, a abyste se také na ně omylem neposadili, jak se to tu a tam objevuje ve filmových komediích.

About Author: