Home / Nákupy / Přínosy zeleného čaje

Přínosy zeleného čaje

Zelený čaj je superpotravina, o tom není pochyb. Má spoustu zdravotních přínosů a také spoustu užitečných látek a vitamínů. Co vůbec víte o onom nápoji, který voní každé ráno z vašeho šálku? Zelený čaj se vyrábí z lístků rostliny camellia sinesis, což je rostlina, z které se připravují veškeré nebylinkové čaje. Ale zatímco černý čaj nebo jiné čaje se více zpracovávají, zelený čaj se zpracovává méně, jelikož se vyrábí sušením párou. To, že zelený čaj není tolik zpracován, je důvod, proč si zachovává tolik živin, antioxidantů a podobně.

Není tedy divu, že se zelený čaj používá v tradiční přírodní medicíně již po celá staletí. Nejvíce využívaný byl samozřejmě v Asii, která platí ze zemi, kde se čaj obecně konzumuje nejvíce, ať už zelený, nebo nějaké jiné.

čaj

Potencionální přínosy, které může pro nás zelený čaj mít, se liší dle toho, jaký typ, značku a druh čaje si vybereme. Způsob zpracování je klíčový. Kvalitnější čaj je sice dražší, ale také více bohatší na minerály a vitamíny.

Co najdeme v zeleném čaji? Například kofein. Kofein má stimulující účinek na náš nervový systém. Známe ho především z kávy, kterou pijeme pro to, abychom si dodali energii. Náhražkou kávy může být právě zelený čaj. Je zdravější, než káva, a přitom vás probere stejně, jako šálek kávy. Další látky, které v čaji jsou, jsou aminokyseliny. Ty mohou mít velmi pozitivní účinek na naše zdraví, například na naši psychiku a duševní soustředění. Dále v něm najdeme fluorid, který mimo jiné má pozitivní účinky na naši zubní sklovinu.

čaj

Zelený čaj také dokáže povzbudit náš metabolismus a neobsahuje téměř žádné kalorie, takže je vhodný pro ty, kteří se snaží zhubnut. Je vhodný k zařazení do pitného režimu, pokud se snažíte zhubnout. Mimo jiné povzbudí vaše trávení, může mít pozitivní účinek na váš spánek i přes vysoký obsah kofeinu.

About Author: